Imelo biele

Imelo biele (lat. Viscum album) je drobný, vždyzelený poloparazitický ker, ktorý cudzopasí na ihličnatých a rovnako aj na listnatých stromoch s mäkkým drevom. Pomocou špeciálnych koreňov - haustórií, ktoré preniknú pod kôru a rozkonária sa, čerpá živiny z vodivých pletív hostiteľa.

Listy imela sú kožovité a podlhovasté, neopadávajú. Má drobné žltkasté kvietky uložene po troch až piatich. Plody sú drobné, okrúhle, bielej farby. Obsahujú hlienovitú lepkavú dužinu a jedno semeno čiernej farby.

Medzi hlavné účinné látky imela patria živice - polypeptid viskotoxín, vitamín C, cholín a acetylcholín, histamín, kyselina aminomaslová, sacharidy, lipidy, flavonoidy, alkaloidy a iné.

Najdôležitejším liečivým účinkom imela bieleho na ktorom sa podieľa cholín a acetylcholín, je regulácia krvného tlaku, ktorú dosahuje vďaka likvidovaniu vápenatých usadenín v cievnom systéme. Tým predchádza aj srdcovému infarktu či mozgovej príhode.

Tie isté látky v imele zabraňujú vzniku sklerózy a celkovo upokojujú nervový systém, preto sa čaj z imela používa proti  nepokojnému spánku a nespavosti. Rovnako čaj z imela znižuje hladinu stresových hormónov v tele, a vďaka tomu pomáha pri úzkostných a depresívnych stavoch, hysterických záchvatoch, či dokonca ako protikŕčový prostriedok pri epileptickom záchvate.

Imelo má tiež schopnosť zastavovať krvácanie, čo môže byť osožné pri maternicových krvácaniach, krvácaní z nosa, silnej menštruácii či krvácajúcich hemoroidoch.

Posledným spomenutým účinkom imela bieleho je jeho významný vplyv na liečbu rakoviny. Údajne  až polovica všetkých ľudí v Európe trpiacich týmto ochorením má imelo zaradené vo svojom liečebnom  programe a to z niekoľkých dôvodov. Imelo redukuje nepriaznivé vedľajšie účinky chemoterapie, jeho proteínové zložky brzdia delenie buniek zhubných tkanív, teda spomaľujú rast tumorov a v niektorých prípadoch ich dokonca aj zmenšujú.

V našom eshope si môžete zakúpiť nasledovné produkty s obsahom imela

Tinktúra z imela

Tinktúra z imelaPôsobí priaznivo na srdce, krvný tlak a cievny systém. Priaznivo vplýva aj na činnosť pankreasu a pri poruchách látkovej výmeny.
Kúpiť tinkútu z imela

Imelo Biele

Čaj - Imelo bielePriaznivo pôsobí na znižovanie vysokého krvného tlaku, arteriosklerózu, posilnenie srdca, rakovinové ochorenia.
Kúpiť čaj imela

Čaj na krvný tlak

Čajová zmes na krvný tlakTáto čajová zmes s obsahom imela pôsobí priaznivo na vysoký krvný tlak.
Kúpiť čaj na krvný tlak

 

Vyberáme z najnovších produktov

Tinktúra z kotvičníka 50ml
€ 8,80
Tinktúra z kotvičníka pôsobí priaznivo na harmonizáciu hormonálneho systému - vplýva na sexualitu mužov a žien. Podporuje športové výkony.

Najpredávanejšie produkty

Čaj na cysty a myómy

Čaj na cysty a myómy

Bylinná čajová zmes zamedzuje tvorbe a šíreniu myómov a cýst.

Cena
€ 4,50
Čaj na črevá

Čaj na črevá

Pôsobí priaznivo pri zápaloch hrubého a tenkého čreva.

Cena
€ 4,40
Švédske kvapky 200ml

Švédske kvapky 200ml

Švédske kvapky pôsobia priaznivo na funkciu celého tráviaceho traktu: žalúdka, čriev, žlčníka.

Cena
€ 12,90
Tinktúra z pastierskej kapsičky 100ml

Tinktúra z pastierskej kapsičky 100ml

Priaznivo pôsobí na vnútorné poranenia svalstva a zlomeninách.

Cena
€ 8,80
Repík lekársky

Repík lekársky

Priaznivo pôsobí na podporu trávenia, tvorbu a vylučovanie žlče. Vhodný je pri kataroch žalúdka, čriev, hnačkách, ochoreniach pečene, žlčníka. Pomáha pri piesku v žlčníku a obličkách. Je vhodný pri zápaloch ústnej dutiny, vyrážkach a ranách.

Cena
€ 2,00
Čaj na žalúdok a helicobacter pylori

Čaj na žalúdok a helicobacter pylori

Pôsobí priaznivo pri zápaloch žalúdka, pankreasu a pri výskyte helicobacter pylori.

Cena
€ 4,90
Skorocelová masť

Skorocelová masť

Priaznivo pôsobí pri odreninách, zle hojacich sa ranách, na lepšiu regeneráciu kože. Má dezinfekčné a sťahujúce účinky.

Cena
€ 7,90
Skorocelová tinktúra 100ml, 200ml

Skorocelová tinktúra 100ml, 200ml

Skorocelová tinktúra podporuje rýchle hojenie rán, môže sa použiť na mokvajúce lišaje. Vnútorne priaznivo pôsobí pri kašli, astme, pri ochoreniach dýchacích ciest.

Cena
€ 8,80